سایت جدید اسوه نیوز :
http//:www.osvehnews.com

پنجشنبه دوم شهریور ۱۳۹۱

شورای شهر ورامین در سال آخر خود زمین مصلای این شهر را یادگار بگذارد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسوه خدمت حجت الاسلام سید صالح یاسینی رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان تهران گفت: در استان تهران به غیر از شهر تهران ۲۹ نماز با صلابت جمعه اقامه می شود البته شهرهای دیگر در دستور کار قرار گرفته اند که تا پایان سال حدود چهار شهر جدید از نعمت نمازجمعه بهره خواهند برد.

وی به ذکر نام این شهرها پرداخته و افزود: واوان در شهرستان اسلامشهر، باغستان در شهرستان شهریار، شریف آباد در شهرستان پاکدشت، رودهن در شهرستان دماوند این چهار شهر هستند.

حجت الاسلام یاسینی تصریح کرد: در حال حاضر در کشور حدود ۷۰۰ نمازجمعه برپا می شود که یکی از برکات جمهوری اسلامی به مردم همین اقامه نمازهای جمعه می باشد که عین کلام حضرت امام است  که «نماز جمعه از عنایات حق تعالی به مردم است».

نماز جمعه یک نماز حکومتی است

وی ادامه داد: نماز جمعه یک نماز حکومتی است در حقیقت متعلق و منصوب به ولایت است. ائمه جمعه با واسطه و یا بی واسطه منصوب از سوی مقام معظم رهبری هستند و این استدعا را از مردم دارم که کمک بنمایند تا نمازی پرشکوه را در هر شهری داشته باشیم،از ابتدا مردم در بحث نمازجمعه همه کاره بودند و الان هم همین طور است. ستادهای نماز جمعه مردمی هستند که بدون هیچ گونه چشم داشت و توقعی عضو ستاد و خادم دیگران می شوند.

این مسئول اضافه کرد: سیاستی را شورای سیاستگذاری ائمه جمعه دنبال می کند مبنی بر این که فعالیت ستادهای نمازجمعه می بایست مدون باشد. بر اساس دستورالعمل و آئین نامه ابلاغی و تحت چارچوب و چارت اعلام شده کار نمایند و یکایک افراد حاضر پس از طی آموزش های لازم مرحله به مرحله فعالیت خود را مدون نمایند و این توقع از ائمه جمعه می رود که از نیروهای جوان و خوش فکر دعوت به همکاری نمایند و زمینه حضور آن ها در ستادهای نماز جمعه را فراهم آورند.

وی گفت: در بعضی شهرها بسیار خوب عمل شده، متاسفانه در برخی شهرها چنین نبوده و هنوز نتوانسته اند به آن چه که مدنظر است دست یابند. به هر حال می بایست با استفاده از ابزار و امکانات جدید و روش های نوین از فضاهای رسانه مجازی بهره برده و نقش بیشتری را در جامعه داشته باشند.

امام جمعه صرفا امام جمعه نیست

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان تهران اظهار داشت : قطعا امام جمعه صرفا امام جمعه نیست، ایشان علاوه بر مسئولیت اقامه نماز جمعه به عنوان عضو اصلی شورای اداری مسئول شورای فرهنگ عمومی، مسئول ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر، مسئول ستاد احیای زکات، ستاد اقامه نماز، هماهنگ کننده حضور روحانیون در شهر، مسئولیت امور مساجد و عضو اصلی شورای خاص ادارات مثل شورای آموزش و پرورش،  شورای ورزش و شورای مشارکت های بهزیستی می باشد که بعضی از ائمه محترم جمعه شوراهای ستادهای ذکر شده را فعال کرده اند و بعضی از شوراها فعال نیستند و بخشی از تقصیر غیرفعال بودن آن ها به گردن امام مسجد است در صورتی که وی می توانسته آن را فعال تر کرده و بهتر مسائل را دنبال کند، البته در استان تهران همه شوراها به نوعی فعال هستند.

شورای شهر ورامین در سال آخر خود زمین مصلای این شهر را یادگار بگذارد

وی سپس عدم وجود مصلی در ورامین را مورد اشاره قرار داده و گفت: شاید در ابتدا توجه جدی به این مسئله نشده است که این مسجدی که الان نماز جمعه در آن اقامه می شود مسجد است نه مصلا که در حقیقت در ورامین مسجد توسعه پیدا کرده و مصلا احداث شده است.

حجت الاسلام یاسینی ادامه داد: در عین حال آنچه در ورامین مطرح است این جمله است که ورامین مصلا ندارد، مسجد جامع هفتصد ساله با نظارت میراث فرهنگی دارد. مسجد صاحب الزمان(عج) مسجد محوری شهر ورامین است ولی هیچ یک مصلای نماز جمعه نیستند

وی افزود: اخیرا با پیگیری های صورت گرفته و همکاری شورای اسلامی شهر و شهرداری ورامین در حال واگذاری قطعه زمینی جهت ساخت مصلا در ورامین هستیم که توقع از شورای اسلامی شهر ورامین می رود که در آخرین سال تصدی شورای سوم یادگار و باقیات صالحاتی از خود به جا بگذارند که انشاءالله مردم ورامین بتوانند بهره کافی را برده و بتوانیم مصلایی در شان مردم شریف و ولایت مدار ورامین ایجاد نماییم. البته در شهرستان ورامین چهار نمازجمعه داریم که در شهرهای قرچک، خیرآباد و جوادآباد هم پیگیر تملک زمین جهت احداث مصلا بوده و در بعضی شهرها مانند قیامدشت، بومهن، خاورشهر، پرند، نسیم شهر، گلستان، نصیرشهر، باقرشهر، حسن آباد و صفادشت در حال ساخت مصلا هستیم.

امام جمعه خاور شهر گفت: در فیروزکوه زمین تملک شده و انشاءالله به زودی شاهد احداث و آغاز عملیات اجرایی ساخت خواهیم بود، در آبسرد تاکنون زمینی تملک نشده و هنوز یک سال بیشتر از راه اندازی نماز جمعه در آن نگذشته است و در بعضی شهرها مانند ملارد زمین تملک شده ولی اقدامی صورت نگرفته است، دوستان ستاد نمازجمعه و امام جمعه محترم می بایست با پیگیری های بیشتر اقدام عملی صورت دهند.

نوشته شده توسط مدیر در 20:0 |  لینک ثابت   •